Çeviri: İbrahim Yıldız Çeviri: Aydın Gelmez
Fiyatı:20.00 TL
ISBN:978-605-4412-76-1
Seçme Metinlerle Rönesans Filozofları

Elinizdeki kitap, Leonardo da Vinci'den Thomas More'a, Machiavelli'den Erasmus'a, Galilei'den Copernicus'a, Luther'den Montaigne'e uzanan bir yelpazede insanın bilinç koşullarını kökten değiştiren düşüncelere ev sahipliği yapmış bir çağı, Rönesans'ı ilk elden tanıma olanağı sağlıyor.

Bu filozofların özlü biyografilerini de içeren kitap, okurun insanlık tarihinin anıtsal yapıtlarının birbiri ardınca üretildiği Rönesans dönemini esinleyen ve ondan esinlenen büyük düşünürlerin hayatlarına daha yakından bakmasını sağladığı gibi, Rönesans tarihinin de bir özetini veriyor.

Kitapta yer alan seçme metinler, adı geçen her bir filozofun, onu düşünce tarihinde temsil eden fikirlerini derli toplu olarak birarada sunuyor. Kitap böylelikle okurun, ciltler arasında dağılmış olan bilgiye daha hızlı ve kolay erişmesini sağlıyor.

Nicholaus Cusanus, Leonardo da Vinci, Sir Thomas More, Niccolo Machiavelli, Albrecht Dürer, Desiderius Erasmus, Martin Luther, Michelangelo Buonarroti, Nicolas Copernicus, Michael de Montaigne, Philipp Theophrastus Baumast (Paracelsus), Johann Kepler, Jakob Böhme, Galileo Galilei, Richard Hakluyt, Giordano Bruno.

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın

Giorgio de Santillana

Giorgio de Santillana

daha fazla bilgi

İbrahim Yıldız

İbrahim Yıldız

daha fazla bilgi

Aydın Gelmez

Aydın Gelmez

daha fazla bilgi

Orijinal Adı: The Age of Adventure  
Yayın No: 161  
Sayfa Sayısı:310  
En: 13,5  
Boy: 19  
Baskı: 2013  
Editör: Emir Ali Türkmen  
Çeviri: İbrahim Yıldız- Aydın Gelmez  
Kapak: Ekber Yıldız  
Düzelti: Ümit Özger  
Baskı ve cilt: Mattek Matbaacılık  


Başvuru Tümü
Bilim Felsefesi
Devlet ve Siyaset Teorisi
Eleştirel Feminizm Sözlüğü
Kent ve Toplumsal Cinsiyet
Kitle İletişim Kuramları
Modern Felsefenin Kısa Tarihi